Přihlásit se | Registrovat


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Právě je 20 říj 2020, 10:01
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TS 3 - KROK ZA KROKEM
PříspěvekNapsal: 29 srp 2012, 18:46 
Žijící legenda
Žijící legenda
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2011, 18:41
Příspěvky: 371
TeamSpeak 3: instalace a připojení na server

Vzhledem k tomu, že se zde stále množí dotazy, jak stáhnout či zprovoznit TeamSpeak 3, připravila jsem si takovej malej tutoriálek, jehož cílem není popsat všechny možnosti tohoto programu, ale pouze základní kroky pro připojení na server - stažení, instalace a připojení na server.

1) Stažení programu TeamSpeak 3

Prvním krokem ke komunikaci s přáteli prostřednictvím TeamSpeak 3 je jeho stažení z internetu. Program spadá pod freeware licenci, takže si ho můžete bezplatně stáhnout a samozřejmě zdarma i využívat. Po otevření prohlížeče zadejte do pole pro adresu odkaz http://www.teamspeak.com. Po načtení obsahu stránky vás bude zajímat pouze menu


v menu myší najeďte na políčko Downloads (na nic neklikejte) a zobrazí se vám kontextová nabídka zobrazená na dalším obrázku.

klikněte levým tlačítkem myší na položku TeamSpeak 3. Budete přesměrováni na obsah stránky pro stažení programu.

Na této stránce máte na výběr stažení programu pro operační systémy Windows, Mac OS a Linux (na obrázku jsou zobrazeny možnosti pouze pro operační systém windows). Jak si můžete všimnout, nabídku tvoří soubory Client a Server. Soubory s názvem Server jsou červeně přeškrtnuté proto, že se jimi nebudeme zabývat (soubor Server si stáhne ten, ke komu se připojíme, my jsme jeho klienti, proto nás zajímá pouze soubor Client). Nyní se musíme rozhodnout, zda máme 32 nebo 64 bitový systém. Pokud nevím, stáhnu si 32 bitovou verzi a pokud mi nepůjde, stáhnu poté 64 bitovou verzi.

Pokud vím, že mám 32 bitový systém, kliknu na tlačítko Download v příslušném řádku souboru Client 32-bit 3.0.0-beta36. Pokud vím, že mám 64 bitový systém, kliknu na tlačítko Download v příslušném řádku souboru Client 64-bit 3.0.0-beta36. Po kliknutí budu odkázán na novou stránku s dlouhými licenčními podmínkami, které bych si měl přečíst,

žádné další důsledky z tohoto rozhodnutí vyplívající ani zodpovědnéKdyž sem si přečetl licenční podmínky, nyní je na mě, , zda s podmínkami souhlasím, nebo ne. Pokud s podmínkami souhlasím, kliknu na I agree. Pokud s podmínkami nesouhlasím, kliknu na I don't agree. a mohu ukončit instalaci, protože mě to dál nepustí, takže dál už ani nemusím číst .

Pokud jsem s podmínkami souhlasil, budu dotázán, kam chci instalační soubor uložit. Vyberu umístění a kliknu na Uložit. Počkám až se mi soubor stáhne a první fáze na cestě za připojením na TS3 je za námi. Instalační soubor má velikost 12.7 MB.


2) Instalace programu TeamSpeak 3


Soubor máme stažený tak ho z umístění, kam jsme ho nechali uložit otevřeme. Přivítá nás dobře známý instalátor, který je třeba pouze proklikat. Konkrétně se jedná o 4x kliknutí na tlačítko Next >, 1x tlačítko I Agree, 1x tlačítko Install a 1x tlačítko Close .

Úvodní obrazovka instalátoru obsahuje jen nějaké základní informace a požadavky na pokračování v instalaci. Nic se zde nedá nastavit, tak jen klikněte na tlačítko Next >.

Opět licenční podmínky. Pokud chceme pokračovat, musíme podmínky potvrdit kliknutím na tlačítko I Agree.

V dalším kroku instalace mám na výběr, zda chci program instalovat pro všechny uživatele na počítači (Install for anyone using this computer) a nebo pouze na svůj uživatelský účet (Install just for me). Když mám vybráno, pokračuju na další krok stisknutím tlačítka Next >.


Na této obrazovce jsem dotázán k určení cílového umístění, kam chci program nainstalovat. Pokračuji stiskem tlačítka Next >.

V tomto kroku jsem dotázán, kde chci mít uložené soubory s osobním nastavením. Mohu vybírat z možností uložení ve složce svého uživatelského účtu (tato volba je doporučena), což je bezpečnější (Recommended: Save in user own files) a nebo ukládat tyto údaje společně ve složce s programem (Save inside the installation folder). Po dokončení výběru kliknu na tlačítko Next >.


Nyní si mohu vybrat, zda chci, respektive nechci mít v nabídce Start v programech rovněž TeamSpeak 3. Pokud chci, mohu přepsat název TeamSpeak 3 Client svým názvem, pod kterým to poté v nabídce Start najdu. Pokud mi vyhovuje současný název, nic neměním. Pokud nechci vytvořit položku v programech v nabídce Start, musím zaškrtnout políčko Do not Create Shortcuts. Když jsem hotov, nechám instalátor nainstalovat program kliknutím na tlačítko Install.

No a po nainstalování programu mi nezbývá nic jiného, než zavřít instalátor kliknutím na tlačítko Close. Gratuluji, právě máte za sebou stažení a nainstalování programu. Už zbývá jen spustit a používat.


3) Používání programu TeamSpeak 3


Jak již bylo napsáno, tento návod neslouží jako referenční manuál programu TeamSpeak 3, proto zde budou popsány pouze základní potřebné věci pro používání TS.

Buď ikonkou na ploše, položkou z nabídky Start (na obrázku), nebo z cílového adresáře, kam jsem program nainstaloval, spustím TeamSpeak 3 (soubor ts3client_win32.exe).

Po spuštění pravděpodobně budu upozorněn, že mám starší verzi programu a je třeba provést aktualizaci. Pokud bych neaktualizoval, mohlo by se mi stát, že bych se na některé servery nemohl připojit. Proto v okně se záhlavím Update available kliknu na tlačítko Yes a nechám aktualizaci proběhnout. TS3 přitom zmizí, tak se nelekněte - je to v pořádku.

Když se aktualizace stáhne a nainstaluje, umožní mi kliknout na tlačítko Start TeamSpeak po jehož kliknutí se TS3 konečně spustí.

A takhle to vypadá. Možná budu dotázán k proklikání jednoduchého průvodce, který mi pomůže nastavit funkčnost mikrofonu a dalších věcí.

Je dobré zmínit jednu z velice důležitých věcí a to způsob aktivace přenosu mé řeči ostatním v místnosti. Tuto volbu najdu vždy po kliknutí v menu na Settings a po zobrazení kontextové nabídky kliknutím na položku Options.

Otevře se mi nové okno Options kde kliknu na záložku Capture v levém panelu. Nyní mám na výběr tři možnosti, jak chci aktivovat přenos mé řeči. Mohu si vybrat Buď aktivaci stisknutím klávesy (Push-To-Talk). Když "zaškrtnu" tuto možnost, aby mě ostatní v místnosti slyšeli, musím vždy zmáčknout (a držet po celou dobu mluvení) nadefinovanou klávesu (viz další krok). Pokud chci, aby přenos mého hlasu byl nepřetržitý, vyberu možnost Continuous Transmission. Poslední variantou kterou si mohu vybrat je možnost aktivace hlasem (Voice Activation Detection) která funguje tak, že jakmile mikrofon zaznamená dostatečně silný zvuk (moje mluvení, hodně hlasitá televize, ...) aktivuje se přenos řeči a trvá až do chvíle, kdy tento dostatečně silný zvuk utichne. Zde se může vyskytnout problém, že budu mít špatně nastavené hranice aktivace a první či poslední slova nebudou zřetelná (nestihnou se přenést celá - místo "Ahoj" ostatní uslyší třeba jen "oj" nebo ani to ne).


Push-To-Talk

Pokud sem se rozhodl pro Push-To-Talk, musím si nadefinovat klávesu, kterou budu aktivovat přenos (nezapomeňte, že klávesu musíte po celou dobu vašeho mluvení držet stisknutou, jinak bude slyšet pouze ta část vašeho projevu, při kterém jste klávesu drželi/y). K nastavení této klávesy slouží na obrázku růžově podtržené tlačítko. Po jeho kliknutí se zobrazí šedý rámeček s nápisem Press hotkey combination (ESC to cancel or to clear the hotkey), což neznamená nic jiného, než že máte stisknout kombinaci kláves, při které proběhne aktivace (na obrázku vidíte klávesu ALT, což znamená, že při držení klávesy ALT bude přenášen váš hovor ostatním). A nebo při stisknutí klávesy ESC vymaže již nadefinovanou klávesu a vrátí vás do předchozí obrazovky nastavení.

Push-To-Talk má obrovskou výhodu, že nebude slyšet například když vám maminka nebo partner/ka přijde do pokoje a začne na vás hulákat, jak to že si ještě hrajete, protože oproti předchozím dvoum typům aktivace, kdy jeden by byl aktivní neustále a druhý by se aktivoval vzhledem k hlučnému projevu maminky/přítelkyně/... Push-To-Talk aktivní nebude, pokud nebudete držet nastavenou kombinaci kláves. Nevýhodou Push-To-Talk je, že při mluvení musíte mít stisknutou klávesu a pokud přitom třeba hrajete, nemusíte mít dostatek volných kláves/tlačítek na myši k tomu, abyste mohli aktivovat mluvení, aniž byste přitom museli např. odhodit granát apod. podle toho, zda byste na stejné klávese měli nastavenou i nějakou akci ve hře, nebo byste tím obsazeným prstem kvůli Push-To-Talk naopak nemohli stisknout požadovanou klávesu pro danou akci ve hře.Po nastavení pro uložení samozřejmě klikneme na tlačítko OK - při stisknutí tlačítka Cancel by se námi provedené změny neuložily a zůstali by na původních hodnotách.

Alfa a omega TeamSpeaku je připojit se na server, kde budete moct mluvit s ostatními, proto se nyní připojíme. Klikneme v menu na položku Connections a následně v kontextovém menu na Connect.

Zobrazí se nám nové okno s přihlašovacími údaji, které je vyplnit pro připojení na server. Na obrázku jsou vyplněné údaje (Adress, Port a Server Password) pro připojení na serverip adresa: ts3.quadcore.cz
port: 9987


který používá výhradně
http://www.quadcore.cz
Naleznete zde místnosti včetně založených soukromých nebo cechovních místností. Najdete zde rovněž adminy quadcore .

funguje na ip adrese: ts3.quadcore.cz
port: 9987


Přihlašovací údaje pro TeamSpeak server

ip adresa: ts3.quadcore.cz
port: 9987
Na obrázku je rovněž vidět políčko Nickname s textem *sem napište váš nick*. Toto samozřejmě znamená, že vepíšete váš nick a nebudete toto jediné políčko opisovat z obrázků či z údajů vypsaných nahoře. Pokud vaše přezdívka bude třeba "Mazlíček", vyplníte do políčka "Mazlíček" apod.

Až budete mít vyplňování hotové, připojíte se na server stisknutím tlačítka Connect.

Takhle nějak vypadá klient (program TS3) po připojení na server. V levém panelu vidíte názvy různých místností (např. Pokec 1, Pokec 2 atd.).

Nyní je na nás, abysme se přesunuli do nějaké místnosti, kde si chceme povídat. Vyberu si místnost, kliknu na ni pravým tlačítkem na myši (pokud mám standardní rozložení tlačítek pro praváky) pro vyvolání kontextové nabídky. Nyní kliknu na možnost Switch to Channel abych vstoupil do místnosti. Totéž lze provést urychleně jednoduše dvojím poklepáním na vybranou místnost levým tlačítkem myši.

A na závěr, když už jsem v místnosti, mohu si povídat s ostatními. Dobré upozornění na závěr - můžete slyšet pouze ty lidi, kteří jsou v dané místnosti, kde se nacházíte i vy. Pokud tedy vstoupíte např. do místnosti Pokec 1 a poté se přemístíte do místnosti Pokec 2, přesto že si lidi v místnosti Pokec 1 budou povídat, vy je už neuslyšíte a uslyšíte pouze návštěvníky místnosti Pokec 2 ve které se aktuálně nacházíte.


hodně štěstí při instalaci

_________________
Obrázek


Nahoru
 Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron